Zakrytí prasklin – článek na BYDLET.CZ

Domů / Stropní kazety / Zakrytí prasklin – článek na BYDLET.CZ

Na oborovém portálu Bydlet.cz byl uveřejněný článek o našich stropních podhledech.

Zakrytí prasklin – článek na BYDLET.CZ

Zdroj: Historie plastových podhledů: Dvacet let zakrýváme praskliny a zateplujeme stropy

Plast je dnes v domácnostech většinou vnímán ve spojitosti s okny, některými druhy nádobí nebo PET lahvemi. Jiří Straka vidí tento materiál už 20 let jinak, vyrábí z něj totiž podhledy na strop. Konkrétně jde o PVC folii. Produkt je ojedinělý v celé Evropě.

Praskliny na stropě, zateplení, odhlučnění, estetika, schování rozvodů, snížení stropu a doživotní konec s malováním, z těchto důvodů si lidé dávají na strop nejčastěji plastové stropní podhledy. Jiří Straka z malé vesnice Úročnice na Benešovsku často slýchával od svých známých, že mají na stropech praskliny a neví, co s nimi. Tmely nepomáhaly. Další stížností byl praskající sádrokarton. Přemýšlel, co s tím…

Před 20 lety se tak spojil s Jaromírem Hanákem z Chropyně, který začínal vyrábět stropní podhledy z plastu. Ty se oproti polystyrenu nebo sádrokartonu nelepily, ale přibíjely na dřevěné lišty. Produktu dali společně hned několik výhod a předností.

První změnou oproti stávající nabídce na trhu byla tedy odlišnost připevnění. Více v návodu na montáž. Navíc dřevěnými lištami se perfektně srovná každý strop, ať je jakkoliv křivý, a stropní podhledy zároveň zakryjí praskliny. Jednou pro vždy. Bez odlupování či praskání materiálu.

Další předností bylo a stále je, i možné zateplení či snížení stropu. Princip je jednoduchý – mezi latě se vloží polystyrén nebo minerální vata. Montáž zvládne hravě každý domácí kutil. Navíc stropní podhledy jsou o rozměrech 50 x 50 x 2 cm, kutil si tak snadno spočítá všechny potřebné díly na obkládanou plochu. A pokud bude chtít, vloží pak ještě do stropního podhledu LED světlo nebo lustr.

 

Stropní kazety jsou vyrobeny z houževnaté omyvatelné folie PVC o tloušťce 1,1 mm. Tím je dána vysoká mechanická pevnost daného výrobku. Podobný materiál se používá i na výrobu plastových oken.

A že se plastové stropní kazety hodí jen do určitých místností? Kdepak. „Plastové podhledy se uplatňují ve všech typech interiérů, jako jsou koupelny, kuchyně, obývací pokoje, kanceláře nebo i restaurace či chaty. Výjimkou nejsou ani obřadní síně nebo hotely,“ říká Jiří Straka.

A jak vybírat vzory stropních kazet? Stropní podhledy musí především ladit s nábytkem a celkovým interiérem. Do koupelen se mohou dát třeba Bublinky, do kuchyní Polárka, do obývacích pokojů styl Baroko či Antika nebo v poslední době tolik oblíbený vzor Orion. Dětské pokoje a ložnice ozdobí stropní kazety Hvězdné nebe.

Výroba plastových stropních podhledů se za 20 let pozměnila. Největší zájem je v dnešní době o čistě bílé podhledy se vzory nebo s potiskem.

 

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

 Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

Zdroj: www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy