Návod na montáž omyvatelných stropních podhledů

Domů / Stropní kazety / Návod na montáž omyvatelných stropních podhledů

Návod na montáž omyvatelných stropních podhledů

Stropní podhledy z plastu – stropní kazety, se liší od polystyrénových již na první pohled. Nelepí se, ale přibíjí na jednoduchý dřevěný rošt z latí. Tímto způsobem namontujeme podhledy na jakýkoliv strop. Rošt se zhotoví z dřevěných latí např. 2 cm silných a 3,5 až 4 cm širokých. Latě přišroubujeme na strop po 50 cm.

 

Záleží samozřejmě, z čeho máme původní strop. Jestliže je z betonu nebo hurdisek tak musíme navrtat hmoždinky – stačí 8 mm průměr a jestliže je např. z prken, omítnutý rákos, palach, pak stačí delší vruty a lať přichytíme rovnou. Samozřejmě latě vyrovnáme do roviny pomocí nějakých podložek, odstřižků sololitu, špalíčků atd. Kontrolujeme vše vodováhou. Mezi latě můžeme vložit polystyrén nebo minerální vatu na zateplení či odhlučnění. Polystyren se opět nelepí, ale nařízne se přesně mezi latě.

Vlastní pokládku podhledů začínáme přibitím krajových plastových lišt. To jsou taková „ účka “ do kterých se krajní podhledy jednoduše zasunou. Přibíjíme zhruba po 15 cm speciálním kladívkem – přípravkem, které vám vždy dodáme k materiálu. Když máme takto připravenu místnost, tak první řadu plastových podhledů klademe tzv. do provázku, abychom zachovali přesnost. Na straně podhledu, která přijde zasunout do krajové ukončovací plastové lišty, odstřihneme tzv. zámky – to jsou takové packy, za které se podhledy přibíjí. Žádná místnost není rozměrově přesně na celé podhledy, tudíž musíme kazety řezat, krátit. K tomu můžeme použít, co máme při ruce – nůžky, nůžky na plech, jemnou pilku, úhlovou brusku (rozbrusku) a pod.

Máme-li podhledy po celém stropu přibité, zašroubujeme plastové knoflíky vždy do rohu mezi podhledy. K tomuto účelu si dopředu předvrtáme otvory vrtáčkem o průměru 2 mm. Vlastní knoflíky zašroubujeme zatím pouze napůl.

Nyní mezi knoflíky vložíme spárovací plastové lišty. Po obvodu místnosti samozřejmě lišty zkrátíme podle velikosti řezaného krajního podhledu. Na závěr plastové knoflíky dotáhneme, aby spárovací lišty dobře sedly do spár mezi podhledy.

Údržba stropních podhledů z plastu je velice jednoduchá, stačí jakýkoliv saponát rozmíchat ve vodě a houbičkou nebo utěrkou z mikrovláken setřít.

Přejeme Vám mnoho let šťastně strávených pod našimi podhledy.

Video k montáži zde

Veškeré informace k produktům naleznete na  www.stropnipodhledy.cz

 

Další rady a tipy