Jak odstranit praskliny na stropě

Domů / Stropní kazety / Jak odstranit praskliny na stropě

Možnosti v úpravě a vylepšení stropu

Možná to také znáte: na stropě se vám objevují praskliny a časem i přibývají. Co s tím? Přinášíme tipy naší zákaznice Renaty, jak se jich zbavit. S prasklinami se potýkala v kuchyni. Spolu s manželem vyzkoušeli v průběhu let několik možností.

Tmel: levná záležitost, jednoduché použití. Ale: praskliny zakryl vždy jen na chvíli. A trochu jsme ztráceli nervy, když jsme viděli, jak je to pouze dočasné.

Vymalování: stará známá záležitost. Ale samotnému zakrytí to nepomohlo anebo opět jen na krátkou dobu. Alespoň jsme tedy vymalovali, ale nic se dlouhodobě nevyřešilo.

Tapeta: trochu neobvyklé řešení na strop, ale zkusili jsme to. Když to jde na stěny, proč ne na strop, říkali jsme si. Jenže výsledek byl strašný, vůbec se nám to nelíbilo. Takže jsme sice měli nový strop a zakryté praskliny, ale vůbec to nebylo pěkné. Ovšem napadl nás jiný nápad: dát na strop nějaké podhledy, které se speciálně na strop vyrábí. Ani tady to ovšem nebyla sázka na první dobrou. Co jsme tedy objevili?

Polystyren: zvolili jsme polystyrenové podhledy bílé barvy. Strhali jsme tapety a dali na strop polystyren. Jenže podhledy se po čase odlupovaly a navíc zkopírovaly nerovnosti stropu.

Sádrokarton: polystyrénové podhledy nás kvůli odlupování omrzely. Chtěli jsme mít jednou pro vždy strop vyřešený a už se jím nezabývat. Dali jsme na radu z internetu: sádrokartonové podhledy. Zpočátku super než děti v patře začaly běhat a sádrokarton začal pomalu praskat. V té době jsme už byli skoro odborníky na stropy, pročítali jsme tipy, dostávali rady, ale ve výsledku nás pořád trápil nehezký strop s na chvilku zakrytými prasklinami.

Plastové podhledy: na stropní podhledy z plastu jsme dostali tip od známých. Prý zakryjí praskliny a díky uchycení na dřevěný rošt, nic se nelepilo – ale přibíjelo, se strop také vyrovná. Byla to pravda. Nyní máme podhledy na stropě už 3 roky a strop je konečně hotov a dle našich představ.

Použity materiály z webu: www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy