Zateplení stropu

Domů / Stropní kazety / Zateplení stropu

Obložení, obklad stropu – možnosti při renovaci, zateplení

Ve starých domech, chatách, chalupách, ale i v nových rodinných domech či panelových bytech se čas od času objevují na stropech spáry a trhlinky, nebo menší čí větší nerovnosti. Ne vždy se je podaří různými prostředky natrvalo odstranit. Zde Vám představím možnosti renovace každého stropu.

1) Nabízí se nejjednodušší řešení ve formě nalepení polystyrénových stropních kazet. Jsou vcelku levné a práci máte rychle hotovou. Jenomže, když strop je opravdu křivý, polystyrén vám  zkopíruje veškeré nerovnosti stropu a po čase samozřejmě na nerovnostech začne odlupovat a odpadávat. Navíc časem kazety žloutnou a musíte je malovat. Výsledek na nerovném stropu je tedy žalostný.

2) Další možností je sádrokarton. Většinou se upevňuje na kovový rošt „ rastr“. Zde je i výhoda, že můžete strop libovolně snížit. Otázkou je, zda finální podobu perfektně zvládnete – myslím tím stěrkování a následné broušení a malování. Samozřejmě kdo tuto práci dělal, dá mi za pravdu, že jemný prášek z broušení se dostane v bytě úplně všude. Navíc  po letech se může na spojích sádrokartonu utvořit více či méně patrné trhlinky a problém je tu zase.

3) Poslední variantou, kterou zmiňuji jsou plastové stropní podhledy. Materiál  stropních kazet PVC-U rozměr 50 x 50 x 2 cm – plně omyvatelné, široká škála vzorů  Problém i s velkou křivostí a popraskáním stropu dokáží navždy vyřešit plastové stropní kazety a v budoucnu jsou prakticky bezúdržbové.

Podhledy lze pokládat na všechny druhy stropů:

dřevěný – bez roštu

klasický (dřevo + palach + omítka) na dřevěný rošt

panel nebo hurdis (s omítkou nebo bez) na dřevěný rošt

Žádný jiný výrobce nenabízí tak jednoduchý systém uchycení stropních podhledů. Více v návodu na montáž Naše stropní podhledy se nelepí, ale přibíjí ( speciálním kladívkem ) na dřevěné lišty. A právě těmito lištami srovnáte do roviny perfektně každý strop ať je jakkoliv křivý a popraskaný.

Tímto systémem můžete i zateplovat stropy – mezi latě vložíte polystyrén nebo minerální vatu. Mezi izolací a vlastní kazetou ještě vzniká vzduchová mezera – ta také samozřejmě přispívá k izolaci stropu.

Samozřejmě můžete i snižovat stropy. Použití stropních kazet je opravdu všestranné, obložit například i zeď není problém. Montáž zvládne každý domácí kutil. Namontovat do stropních kazet LED světlo, nebo klasický lustr je opravdu hračka. Vše je dopodrobna vysvětleno včetně videa na webu výrobce www.stropnipodhledy.cz

Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla nové generace bez trafa.

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

Autor: Jiří Straka

použity materiály z webu www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy