Stropní kazety: Kuchyň i strop zase svítí novotou!

Domů / Stropní kazety / Stropní kazety: Kuchyň i strop zase svítí novotou!

Stropní kazety: Kuchyň i strop zase svítí novotou!

I rodinný dům má svoji „trvanlivost“. Po pár desítkách let přijde na řadu kompletní rekonstrukce kuchyně, koupelny, rušení příček a zvětšování prostoru. A s tím se „svezou“ i všelijaká vylepšení. Jak se podobné úpravy povedly rodině Strakových z Úročnice na Benešovsku?

Tentokrát jsme pro inspiraci zavítali do vilky, která je domovem pětičlenné rodiny Strakových. Těm po 22 letech „odešla“ kuchyň. „V domě je neustále co opravovat a vylepšovat. Ovšem kuchyň, ta přímo volala po kompletní rekonstrukci. Zřejmě je to tím, že je tu největší provoz a také její design postupně zestárl. Zkrátka se vybydlela,“ přiznala hlava rodiny, podnikatel Jiří Straka.

Zasedla proto rodinná rada, hledala se firma, která by vyrobila nábytek přímo na míru, začaly se shánět nové spotřebiče. „Ženské nejdříve vybraly linku vínovou a lesklou. Jenže máme tři děti, takže manželka posléze uznala, že by nestačila dvířka leštit. Proto nakonec zvítězila zelenkavá. Je příjemná, neubírá světlo a určitě se hned tak neokouká,“ rozpovídal se hostitel. A paní domu se zase pochlubila malými dlaždičkami, které zdobí prostor kolem linky a které si prý moc přála. V novém je i podlaha. Původní korkovou nahradilo praktičtější PVC. Renovací prošel i pult, který efektně odděluje kuchyň od obývacího prostoru. „Nábytek nám na zakázku vyrobila malá firma a spotřebiče jsme si pořídili sami,“ poznamenal hostitel.

Další vylepšení se pak týkalo stropů v domě. „Vsadili jsme na české plastové stropní kazety. Mají totiž spoustu výhod. Jednak se postarají o zateplení, jsou omyvatelné, velmi snadno se do nich zabuduje módní bodové osvětlení. Je to v podstatě řešení na celý život a za slušnou cenu,“ popsal hostitel, pro kterého byla samotná montáž podhledů hračkou.

Na kolik rodinku rekonstrukce vyšla? „Stropní kazety stály sedm tisíc, celkově jsme za rekonstrukci kuchyně dali zhruba 165 tisíc korun,“ vypočítal Jiří Straka.

 

 Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla.

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

zdroj:  časopis Moje rodina (10/2011)

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

Použity materiály z webu www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy