Snížení stropu, zakrytí klenby.

Domů / Stropní kazety / Snížení stropu, zakrytí klenby.

Snížení stropu, zakrytí klenby

S plastovými podhledy můžete libovolně snižovat a zateplovat stropy. Při malém snížení si vystačíte se špalíky a podložkami.

Při větším snížení je možné vytvořit z latěk tzv. „T“ na které potom přišroubujete vlastní podkladové latě. Samozřejmě můžete vložit tepelnou i zvukovou izolaci.

Snížení stropu o 15 cm

snížení podhledů 26 cm

zakrytí klenby

zakrytí klenby

Jedna zákaznice se na nás obrátila s požadavkem zakrýt starou klenbu plastovými stropními podhledy. Rozměr stropu byl 1,80 m x 5 m.

Není to opět nic složitého. Nařežeme podkladové latě na rozměr 1,80 m a vytvoříme z nich příčný základní rošt. Na krajích přichytíme lať do stropu hmoždinkou.  Ve středu latí, aby se neprohýbaly, vytvoříme závěs ve tvaru „T“ a přichytíme do stropu opět hmoždinkou.

Na takto připravený základní rošt přišroubujeme podélné latě, na které již montujeme plastové stropní podhledy – to již standardně dle návodu na montáž. V našem případě jsme zvolili vzor stropního podhledu Bublinky štuk.

Původní osvětlení chodby zůstalo, jen se prodloužil kabel a světlo se jednoduše přichytilo vruty přes stropní podhledy do podkladových latí.

Změna interiéru je markantní a odpadá navždy malování vysokého stropu. No posuďte sami.

Převzaty materiály z webu: www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy