Po podhledech vyrábí jídelní tácy. A má úspěch!!!

Domů / Stropní kazety / Po podhledech vyrábí jídelní tácy. A má úspěch!!!

Úročnice

Školní jídelny se díky Jiřímu Strakovi z Úročnice na Benešovsku opět vrací ke klasickým jídelním tácům. Navázal tak na 50 let trvající výrobu a obnovil technologii podnosů. Největší zájem mají o výrobek hlavně školní jídelny základních a mateřských škol na Moravě.

Jiří Straka má už 20 let na Benešovsku firmu s originálním českým výrobkem – plastovými podhledy. Na podzim vstoupil na trh s novým výrobkem. „Začali se mi ozývat lidé, zda nevyrábím z plastu také jídelní podnosy, protože byli nespokojeni s čínskými výrobky a žádali český kvalitní. Zpočátku mě výroba nenapadla a neměl jsem ani formu na jídelní tác, nakonec se mi ji podařilo získat a pustil jsem se do výroby,“ vysvětluje Jiří Straka.

Zájem o výrobek mají hlavně jídelny. „Dovézt výrobek ze zahraničí zřejmě není problém, ale vyrobit něco kvalitního u nás, to chce odhodlání a víru zákazníků v kvalitní český produkt,“ zamýšlí se Straka.

Dnes tak vyrábí dva české výrobky – plastové stropní podhledy a jídelní tácy. S průkopnickými podhledy, které nemají v Česku ani v Evropě konkurenci, začal už před 20 lety. Tehdy mu na stropě nevyhovoval sádrokarton a polystyren a spojil se s Jaromírem Hanákem z Chropyně a tím začala spolupráce na dlouhé roky. Loni se stal jediným vlastníkem firmy. Podhledy jsou výjimečné svým uchycením, přibíjí se na dřevěné lišty.
Výroba plastových podhledů se za 20 let pozměnila. Nyní má v nabídce 12 druhů a největší zájem je o bílé podhledy se vzory nebo s potiskem.

zdroj: stropnipodhledy.cz
publikováno: časopis 5+2dny (10/2013)

Další rady a tipy