Jak odhlučnit strop, jak zateplit strop.

Domů / Stropní kazety / Jak odhlučnit strop, jak zateplit strop.

bydlení.cz představuje:

Plastové stropní podhledy z portálu BYDLENI.CZ

K možnostem, které splňují požadavek zateplení, odhlučnění a výrazné vzhledové úpravy stropu, patří instalace plastových stropních kazet, originálního českého výrobku, kterým se na trhu už patnáct let prezentuje firma Jiří Straka – stropní podhledy.

Podhledy lze pokládat na všechny druhy stropů:

dřevěný – bez roštu

klasický (dřevo + palach + omítka) na dřevěný rošt

panel nebo hurdis (s omítkou nebo bez) na dřevěný rošt

Tato technologie nabízí jednoduché řešení – plastové kazety o rozměrech 50 x 50 centimetrů se přibíjí na dřevěné rošty. Jejich montáž zajišťuje buď firma nebo si ji mohou zákazníci celkem snadno provést sami. Více v návodu na montáž.
„Naše stropní podhledy se uplatňují ve všech typech interiérů, od koupelen, po dětské pokoje, obývací pokoje, kanceláře, chodby nebo chaty a chalupy či restaurace. Výjimkou není ani obřadní síň, obchody, hospody a hotely. O toto řešení mají zájem i lidé v novostavbách,“ říká Jiří Straka, majitel firmy.
„Obecný názor je, že kazetový strop se hodí jen do rodinných domů. Já jsem ale začínal s pokládkou stropních podhledů v panelácích a musím říct, že obyvatelé takovýchto bytů patří stále k mým nejčastějším zákazníkům,“ doplňuje. „Před časem jsme tak např. řešili situaci rodiny v jednom pražském panelovém domě, kterou v noci rušila vrzající postel sousedů o patro výš. Rozhodli se nechat si obložit strop našimi pohledy, k nimž jsme přidali akustickou kamennou vlnu na odhlučnění,“ vypráví pan Straka. „Výsledek byl rozhodně příznivý.“

Během patnácti let své existence firma technologii několikrát inovovala a postupně rozšířila nabídku vzorů stropních podhledů, potisků a tapet. Ve stálé nabídce je čtyřicet druhů potisků. „Největší zájem je ale pořád o jednoduché bílé či krémové stropní podhledy,“ uvádí majitel.

Plastové stropní kazety lze instalovat i na velmi křivé, nerovné stropy. Firma nabízí zákazníkovi kompletní poradenství zdarma. Zajišťuje výrobu, prodej i montáž stropních kazet po celé republice. Do svého sortimentu zařadila nedávno také garnýže a žaluzie. Zájemci si mohou u firmy objednat žaluzie či garnýže i s montáží. Všechny své aktivity firma nyní soustředila do svého sídla v Uročnici nedaleko Benešova, kde má kancelář i výrobnu.

Podrobnější informace najdete na webových stránkách firmy (http://www.stropnipodhledy.cz/), které nedávno rovněž dostaly novou podobu. Mj. zde najdete vzorkovnici kazet i bohatou fotogalerii již provedených stropních úprav, která vám pomůže udělat si o možnostech tohoto řešení lepší představu.

Výhody použití stropních kazetových podhledů

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

– plastové  stropní podhledy mají dlouhou životnost
– už nikdy se nemusí malovat strop
– stropní kazety zateplené polystyrenem spoří energii
– do stropních podhledů lze zabudovat i LED osvětlení
– žádná údržba, plastové stropní kazety se maximálně omyjí vodou se saponátem
– přibíjí se na slabý dřevěný rošt, který řeší jakékoliv poškození a nerovnosti stropů
– v novostavbách se před položením stropních kazet nemusí stropy omítat
– minimální snížení výšky stropu je 4 centimetry
– snadná montáž stropních kazet pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila

Vydáno 09.11.2006 | PR

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy