Otázky a odpovědi – stropní kazety

Domů / Stropní kazety / Otázky a odpovědi – stropní kazety

1. Mohu plastové stropní podhledy použít i do koupelny?

Odpověď: Samozřejmě, stropní podhledy jsou plně omyvatelné a proto jim vlhko ani voda nevadí.

2. Dá se s podhledy opravdu vyrovnat i hodně křivý strop?

Odpověď: Jistě, montáž na lehký dřevěný rošt umožňuje ideální srovnání každého stropu. Více v návodu na montáž.  Stropní kazety jsou lehké a nijak nezatěžují stávající strop. Můžete je montovat i na různě poničené, křivé stropy. Nevadí jim ani vyplavení vodou od nepozorných sousedů.

3. Mohu s podhledy stropy i snižovat?

Odpověď: Ano, nosný rošt můžeme namontovat v jakékoliv výšce, pro snížení se dají použít různé podložky, špalíky nebo delší závěsy – viz. foto v sekci reference. Stropní kazety se na rošt jednoduše přibíjí.

4. Mohu strop i zateplit?

Odpověď:  Určitě. A je to snadné – mezi dřevěné latě roštu přesně nařežete polystyrén např. 20 mm silný. Odpadá tak lepení polystyrénu. Jestliže strop více snižujete, můžete použít i minerální vlnu, popřípadě akustickou. Stropní kazety se přibíjí přesně jedna vedle druhé a nevznikají žádné mezery.

5. Jak je to s osvětlením místnostní?

Odpověď:  Lustr můžeme umístit mezi podhledy v místě, kde je ozdobný plastový knoflík, nebo doprostřed stropního podhledu. Kabel snadno protáhneme pod plastovými podhledy mezi roštem. Nebo zvolíte LED osvětlení z naší nabídky a my vám předem vyvrtáme přesné otvory ve stropních podhledech pro snadné vsunutí LED světel.

6. Jak se stropní podhledy montují, je to složité?

Odpověď:  Plastové stropní podhledy snadno přibíjíme speciálním kladívkem – přípravkem, který dodáváme s podhledy a hřebíčky. Plastové stropní kazety mají po obvodu výstupky, tzv. packy, za které se přibíjí na podkladový rošt. Jednotlivé plastové podhledy se do sebe zasouvají jako skládačka. Vše je vysvětleno na videu na našem webu.

7. Dají se podhledy krátit?

Odpověď:  Samozřejmě, stropní podhledy můžete krátit čímkoliv – stříhat nůžkami, řezat jemnou pilkou na dřevo, na železo, nebo použít úhlovou brusku.

8. Jak je to s údržbou po letech?

Odpověď:  Stropní kazety nevyžadují žádnou údržbu. Po letech je stačí otřít houbičkou nebo utěrkou z mikrovlákna namočenou do vody se saponátem.

9. Mají stropní kazety nějaké omezení – například tepelné?

Odpověď:  Stropní kazety mohou snášet teplotu do 50°C. Nad klasickým otevřeným sporákem na uhlí či na dřevo tyto stropní podhledy nedoporučujeme. Avšak stačí na místo nad sporákem namontovat např. sádrokarton a dále pokračovat obkladem z plastových podhledů.

10. Mohu kazety namontovat na stávající sádrokarton?

Odpověď:  Montáž na sádrokarton samozřejmě jde a je velice jednoduchá. Kazety je nutné opět přibít na dřevěné latě. Stačí lať opravdu slabá např.  30 –  40 mm šířky  x  10 – 20 mm tloušťky a po 50 cm je osadit na strop. Latě se jednoduše přišroubují přes sádrokarton do kovových nosných profilů. Po té se kazety přibijí na stávající latě speciálním kladívkem, které dodáváme s kazetami. Montáž na sádrokarton je snadná i z jednoho důvodu, sádrokarton je již rovný a odpadá tudíž vyrovnávání  a podkládání latí do roviny.

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Zde přejdete na výběr stropních kazet.

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Srovnáte do roviny a upravíte každý strop, ať je jakkoliv křivý a nevzhledný. Výsledný efekt vás doslova ohromí. Kazety se dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

Použity materiály z webu: www.stropnipodhledy.cz

Další rady a tipy