Návod na montáž stropních kazet (podhledů)

Domů / Návod na montáž stropních kazet (podhledů)

Návod na montáž stropních kazet

Návod zde.

Stropní podhledy z plastu se liší od polystyrénových již na první pohled.

    • nelepí se, ale přibíjí na jednoduchý dřevěný rošt, kterým vyrovnáte každý strop

    • rošt se zhotoví z dřevěných latí 2 cm silných a 3,5 až 4 cm širokých

    • latě přišroubujeme na strop po 50 cm pouze jedním směrem

Podhledy lze pokládat na všechny druhy stropů:

dřevěný – bez roštu

klasický (dřevo + palach + omítka) na dřevěný rošt

panel nebo hurdis (s omítkou nebo bez) na dřevěný rošt

Výhody stropních podhledů nejvíc oceníte při obložení starých, popraskaných, nevzhledných a nerovných stropů. Budete mít strop krásně rovný a navždy bez malování. Jednoduchá montáž je lahůdkou pro domácího kutila.

Teď záleží samozřejmě z čeho máme původní strop. Jestliže je z betonu nebo hurdisek tak navrtáme hmoždinky – stačí 8 mm průměr a jestliže je např. z prken, omítnutý rákos apod. pak stačí delší vruty a lať přichytíme rovnou. ( Vše si můžete objednat v sekci – pomocný materiál)

Latě vyrovnáme do roviny pomocí nějakých podložek, odstřižků sololitu, špalíčků apod. Kontrolujeme vše vodováhou.

Mezi latě můžeme vložit polystyrén na zateplení. Ten se opět nelepí ale nařízne se přesně mezi latě.

Pokládka podhledů

Vlastní pokládku podhledů začínáme přibitím krajových plastových lišt. To jsou taková „ účka “ do kterých se krajní podhledy jednoduše zasunou. Přibíjíme speciálním kladívkem – přípravkem, které vždy dodáme k materiálu. Přibíjíme vždy lištu širší stranou na podkladovou dřevěnou lať ( jinak to ani nelze).

Když máme takto připravenu místnost, tak první řadu plastových podhledů klademe tzv. do provázku abychom zachovali přesnost. Na straně podhledu, která přijde zasunout do krajové plastové lišty odstřihneme tzv. zámky – to jsou takové packy, za které se podhledy přibíjí. Tam, kde potřebujeme podhledy zkrátit, můžeme je stříhat nůžkami, řezat jemnou pilkou či použít např. úhlovou brusku.

Máme-li podhledy po celém stropu přibité, zašroubujeme plastové knoflíky vždy do rohu mezi podhledy. K tomuto účelu si dopředu předvrtáme otvory vrtáčkem o průměru 2 mm. Plastové knoflíky zašroubujeme pouze napůl.

Nyní mezi knoflíky vložíme krycí spárovací plastové lišty. Po obvodu místnosti zasouváme do krajových obvodových lišt a samozřejmě spárovací lišty zkrátíme podle velikosti řezaného krajního podhledu. Na závěr plastové knoflíky dotáhneme, aby spárovací lišty dobře sedly do spár podhledů.

Údržba stropních podhledů z plastu je velice jednoduchá, stačí jakýkoliv saponát rozmíchat ve vodě a houbičkou nebo utěrkou z mikrovláken setřít.

Nezapomeňte se podívat na naší nabídku LED osvětlení do stropních podhledů.

Pokládka podhledů

Tipy a rady

Vážení zákazníci, chtěl bych zde upozornit na nesporné výhody plastových stropních podhledů. Někomu se sice může zdát, že montáž podhledů je pro něj složitá a nákladná – opak je však pravdou.

Pomocí plastových podhledů srovnáte do roviny každý strop ať je křivý, popraskaný či podobně poškozený a nevzhledný. Už nikdy nemusíte strop malovat. Díky jednoduchému dřevěnému roštu perfektně vyrovnáte strop a můžete jej při montáži i zateplit polystyrenem, který jenom nařežete a vložíte (bez lepení) mezi rošt. Čím silnější laťky použijete, tím silnější polystyren vkládáte, nebo latě snížíte jednoduše na podložky. Při větším snižování stropu můžete použít jakoukoliv izolaci.

  • Zejména v podkrovních místnostech je třeba počítat i s tepelnou izolací. Při zateplování používáme polystyren o tloušťce 20 mm a řežeme jej přesně mezi latě.
  • Když máme více místa při snižování stropu, můžeme použít i minerální vlnu různé tloušťky na zateplení a odhlučnění.

Další rady a tipy