„Co dát na strop“ – proč právě naše stropní podhledy?

Domů / Stropní kazety / „Co dát na strop“ – proč právě naše stropní podhledy?

Proč právě naše stropní podhledy?

Ve starších, ale i v nových rodinných domech či panelových bytech se čas od času objevují na stropech spáry či trhlinky. Ne vždy se je podaří různými tmely natrvalo odstranit. Problém dokáží navždy vyřešit plastové stropní podhledy, které navíc zahladí i velké nerovnosti stropu.

Materiál  PVC-U rozměr 50 x 50 x 2 cm – plně omyvatelný a velmi lehký.

Žádný jiný výrobce nenabízí tak jednoduchý systém uchycení stropních podhledů. Více v návodu na montáž – RADY A TIPY.

Podhledy lze pokládat na všechny druhy stropů:

dřevěný – bez roštu

klasický (dřevo + palach + omítka) na dřevěný rošt

panel nebo hurdis (s omítkou nebo bez) na dřevěný rošt

Proč plastové stropní podhledy od nás?

 • interiéru dodají navždy luxusní nádech a vizuálně jej rozšíří

 • stropní kazety se přichytí na dřevěné lišty, které vyrovnají strop

 • stropní kazety zakryjí praskliny a veškeré rozvody – možno kdykoli rozebrat

 • možnost snížení stropu

 • v novostavbách není nutné omítat strop

 • stropní kazety zateplí strop vloženým polystyrénem nebo minerální vatou

 • všestranné použití i do vlhkých prostor (i na zdi či do koupelen)

 • možnost zabudování LED osvětlení – v naší nabídce

 • strop se už nikdy nemaluje

 • stropní kazety jsou lehké, omyvatelné, odolné vůči vodě, vlhkosti a plísním

 • dají se řezat a krátit

 • vysoká mechanická odolnost

 • montáž stropních kazet zvládne domácí kutil

 • často lidé zakrývají polystyrénové kazety nebo sádrokarton na stropě plastovými podhledy

 • od českého výrobce putují stropní podhledy rovnou ke spotřebiteli

 • vždy odborné poradenství a návrhy zdarma

 • produkt léty ověřený s nulovou reklamací

 

Stropní plastové kazety se přibíjí speciálním kladívkem na slabý dřevěný rošt. Na jeden čtvereční metr stropu se používají čtyři plastové kazety. Strop se díky nim sníží o 4 cm a pod podhledy se pak může dát i polystyren na zateplení. Výsledkem je krásný strop a teplá místnost. Protože vám plastové podhledy vydrží na stropě celý život, nepadají totiž, už se o strop nikdo nikdy nemusí starat. Údržba není potřeba, ale když už, tak minimální, podhledy stačí po čase otřít hadříkem nebo houbičkou namočenou ve vodě se saponátem. 

Použití stropních podhledů je všestranné, tedy od koupelen, dětských pokojů, chodeb či ložnic a obývacích pokojů. Hodí se nejen do starých domů, ale i do novostaveb. Zde se strop nemusí malovat, odpadá tak starost se sháněním novin na obložení podlah, barev, různých pomůcek na malování a podobně. Stropní kazety ani nešpiní a není z nich žádný nepořádek. Pouze vrtání a přibíjení přináší trochu prachu. Navíc v novostavbách není nutné omítat strop, čímž se ušetří náklady.

Osvětlení podhledu

Vyrábíme  plastové stropní kazety  v základní  barvě  bílé. Na stropech jsou doplněny krycí plastovou lištou, ozdobným plastovým knoflíkem a ukončovací plastovou lištou. A kde tedy bude na stropě lustr? Do plastového podhledu se lehce vyřízne otvor, do nějž zašroubujeme háček na lustr nebo dáme moderní  LED svítidlo z naší nabídky, které je rovnou na 230V a tudíž nepotřebuje trafo. To je vhodné především do koupelen, chodeb či nad pracovní desku v kuchyni anebo nad sedací soupravu v obývacím pokoji. V místnosti je pak jednoduché a moderní svítidlo, které se dá i naklápět. Plastové stropní kazety ovšem nebrání ani osvětlení klasickým lustrem.

A jak vybírat vzory?

Stropní podhledy musí především ladit s nábytkem a celkovým interiérem. Do koupelen se mohou instalovat stropní kazety třeba Bublinky, do kuchyní Polárka , do obývacích pokojů styl Baroko či Antika nebo v poslední době tolik oblíbený vzor Orion. Dětské pokoje a ložnice ozdobí Hvězdné nebe.

Plastové stropní kazety se montují na strop klasicky nebo nakoso ( 45 stupňů). Ti co mají rádi jednoduchost, určitě ocení základní jednoduché vzory bez potisků a zrcadel. Stropní podhledy se zrcadly se hodí především do obývacích pokojů kolem lustrů.

A co když se vzor kazet po několika letech „okouká“? Všechny stropní podhledy se dají jednoduše vyměnit.

Polystyrenové kazety nevedeme. Vyrábíme kvalitní stropní podhledy z omyvatelného plastu jako plastová okna. Porovnání polystyrenových kazet a našich podhledů  je jako Trabant – Mercedes. Nabízíme prvotřídní kvalitu a poradenství vždy zdarma.

 Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

Autor příspěvku: Jiří Straka – Stavoplast

Další rady a tipy