Montáž podhledů přes sádrokarton

Domů / Stropní kazety / Montáž podhledů přes sádrokarton

Montáž podhledů přes sádrokarton

Zákazníci se mne často ptají, zda se mohou plastové stropní podhledy montovat na sádrokarton, který mají po letech různě poničený, popraskaný nebo již nechtějí prostě malovat. Zde přináším několik zásadních rad, jak na sádrokarton přimontovat plastové stropní kazety.

 

Montáž stropních kazet na sádrokarton samozřejmě jde a je velice jednoduchá. Stropní kazety je ale nutné opět přibít na dřevěné lišty.

Stačí lišta opravdu slabá např.  30 mm šířky  x  10 – 20 mm tloušťky a po 50 cm je osadit na strop. Lišty se jednoduše přišroubují přes sádrokarton do kovových nosných profilů. Po té se kazety přibijí speciálním kladívkem, které dodáváme s kazetami. Dále již pokračujeme dle návodu na montáž plastových stropních kazet.

Montáž na sádrokarton je snadná i z dalšího důvodu, sádrokarton je již většinou rovný a odpadá tudíž vyrovnávání  a podkládání latí do roviny.

Lustr nebo jakákoliv svítidla jednoduše přišroubujeme nebo zavěsíme do dřevěných podkladových latí.

A o kolik se nám snížil strop? V našem případě o 4 cm.

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Čerpáno z webu stropnipodhledy.cz

Napsal: Jiří Straka

Další rady a tipy