Jako jediný v Evropě vyrábí stropní podhledy z plastu!

Domů / Stropní kazety / Jako jediný v Evropě vyrábí stropní podhledy z plastu!

Stropní podhledy Stavoplast

Sádrokarton a polystyren mu na stropě nevyhovoval. Vymyslel tak vlastní stropní podhledy. Jiří Straka má teď na Benešovsku firmu s originálním českým výrobkem. Podhledům se věnuje už 20 let.

U svých známých viděl na stropech polystyren, který se odlupoval, v jiných případech sádrokarton, jenž pro změnu praskal, když děti běhaly v patře. Jiří Straka z Úročnice na Benešovsku tak často poslouchal, jak lidem vadí, že podhledy nedrží, nejsou kvalitní a co tedy mají dát na strop a další nářky. Tehdy všechno začalo. 

„Před dvaceti lety jsem se spojil s Jaromírem Hanákem z Chropyně, který začínal vyrábět plastové stropní podhledy. Ty se oproti polystyrenu nebo sádrokartonu nelepily, ale přibíjely na dřevěné lišty,“ vzpomíná pan Straka.

Takto pak společně začali s průkopnickým výrobkem, který dnes nemá v Česku ani v Evropě konkurenci. „Mezi první zákazníky patřili lidé v panelácích. Praskaly jim a drolily se spáry na stropech a lidé nevěděli, jak problém vyřešit. Když objevili plastové stropní podhledy, byli rádi, že se jednou provždy zbavili těchto problémů,“ vybavuje si Jiří Straka, majitel firmy S Interiér.

Nic se nelepí, jen přibíjí

Zákazníky měl ale také v rodinných domech. Do podkroví dával často pod podhledy polystyren na zateplení, do ložnic a obývacích pokojů přidával do podhledů zrcadla a do kuchyní halogenová a LED světla. „To platí doteď, kdy lidé chtějí podhledy do různých místností.“

Straka je od letošního roku jediným vlastníkem firmy, která sídlí v malé vesnici Úročnice. Tady podhledy přímo vyrábí. Lisuje je z materiálu podobného složení, jako jsou plastová okna.

„Můj výrobek má oproti ostatním podhledům jednu zvláštnost, přibíjí se totiž na dřevěné lišty. Pod kazety se tak dají schovat veškeré elektrické rozvody a vodovodní trubky. Navíc se plastové podhledy dají také omývat,“ vysvětluje Straka rozdíl produktu
a dodává: „Od lisu putují podhledy rovnou k zákazníkovi.

Výroba plastových podhledů se za 20 let pozměnila. Největší zájem je v dnešní době o bílé podhledy se vzory nebo s potiskem či různými vzory.

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

zdroj: stropnipodhledy.cz
publikováno: časopis 5+2dny (2/2013)

Další rady a tipy