Stropní kazeta, stropní podhled - IMAG0214

Minimální výška stropu

Minimální výška stropu

Když chceme obložit nevzhledný a popraskaný strop stropními kazetami, musíme si také uvědomit výšku stropu. U plastových stropních podhledů je minimální snížení stropu jen 4 cm.

Stropní kazety se totiž přibíjejí na jednoduchý rošt z dřevěných latí – stačí 2 cm silných. Právě těmito latěmi vyrovnáte každý strop do roviny. Více v návodu na montáž.  Stropní kazeta má výšku také 2 cm, tedy minimální snížení stropu činí 4 cm. Proto tato montáž je vhodná prakticky do všech interiérů. Zde je příklad, jak může vypadat chodba v panelovém bytě obložená plastovými stropními podhledy. Samozřejmě když je strop křivý a různě hrbolatý, je třeba latě vypodložit do roviny.

původní stropIMAG1288stropní kazety JehlánkyIMAG1290 stropní podhled Jehlánky

 Stropní podhledy z plastu se mohou použít opravdu všude. Dají se řezat a krátit do každého rozměru a celý systém je dodáván jako stavebnice na míru. Dodáváme stropní kazety, spárovací lišty, obvodové lišty, ozdobné knoflíky, dřevěné podkladové latě na rošt, kladívko na přibíjení stropních kazet včetně hřebíčků, LED světla.

Doporučení – objednejte si na zkoušku podhledy do malé místnosti, na té si vše osvojíte a pak zcela určitě budete pokračovat v obkládání i v dalších místnostech. Snadná montáž pro profesionála a lahůdka pro domácího kutila.

Objednání a podrobné informace o sortimentu stropních kazet a návody na montáž naleznete na www.stropnipodhledy.cz

Pro název stropní podhledy se používá i výraz stropní kazety nebo stropnice.

 

Autor příspěvku: Jiří Straka – Stavoplast